Elektrilised Timeriga (Ajalised) eraldusklapid

Elektrilised Timeriga (Ajalised) eraldusklapid

Pakutavad "Timeriga" ehk aegreleega kondensaadi eraldusklapid eraldavad süsteemist vedeliku ainult ettemääratud kindla aja tagant, ning hoiavad klapi lahti kindlaksmääratud aja jooksul. Enne klappi on paigaldatud roostevabast sõel/filter, mis hoiab ära otsese rooste ja teiste tahkete osakeste sattumise klappi. Sõel on eraldi puhastatav, mida tuleb ka kindlasti korra aastas teha.

                                               

- Ajaintervall, millal klapp laseb süsteemist vedeliku välja ja kui kauaks klapp avatakse on eraldi pöördnuppudest seadistatav.

- TEST nupu abil saab kontrollida klapi toimivust või käsitsi tühjendada süsteemi.

- Kaks tuld, mis kuvavad klapi olekut. 
"ON" põleb, kui klapp on avatud.
"OFF" põleb, kui klapp on pinge all ning töörežiimis.


Aegreleega klappide eelised on

♦ Kompaktne, kerge paigaldada kitsastesse oludesse nagu mahutite alla, seadmetesse sisse jne.
 

Aegreleega klappide miinused suruõhusüsteemis on

♦ Klapp avatakse KINDLA aja tagant ning kindlaks ajaks, olenemata, kas süsteemis on kondensvett või mitte. Vee puudumisel lastakse süteemist suruõhuku välja, mis põhjustab täiendavat energiakulu.
♦ Klapi avanemisel tekitab suruõhk tugevat müra.
♦ Kui kompressor on välja lülitatud ja suruõhku süsteemi pikema aja jooksul juurde ei toodeta (öösel, nädalavahetustel), tuleks ka klapp vooluvõrgust eemaldada. Vastasel juhul põhjustab see õhureservist märgatavat õhukulu ja rõhulangust, millega omakorda kaasneb lisanduv energiakulu. Seega oleks soovitav ühendada klapp kompressori(te) elektrisüsteemiga, et klapp töötaks ainult siis, kui toimub reaalne suruõhu tootmine ja tarbimine.
♦ Tuleks muuta klapi avatud oleku aega ja intervalli vastavalt töö (suruõhutarbimise) intensiivsusele ja õhu niiskustasemele, et tagada mimimaalne suruõhukadu.

 

Küsi lisainfot: